Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Rekordér SONY RDR-HXD870 - vadný HDD OPRAVENO
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> DVD, VHS, SAT
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1530
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: čt září 16 2010, 22:15    Předmět: Rekordér SONY RDR-HXD870 - vadný HDD OPRAVENO Citovat

Po třech létech provozu začaly totálně blbnout všechny funkce tohoto rekordéru, nefunguje většina tlačítek DO, vypnout lze jen dlouhým stiskem ON/OFF tlačítka na čelním panelu atd. Rekordér žádnou chybu disku nehlásí.

Zjistil jsem, že po vyjmutí HDD se ohlásí chyba E1, ale všechny funkce se obnoví a rekordér normálně funguje, samozřejmě mimo funkcí pro HDD.

Mám k dispozici identický SATA HDD 160 GB. Když HDD zaměním, hlásí se po zapnutí rovněž chyba disku E1, ale hlášení zmizí po stisku kteréhokoliv tlačítka na DO nebo panelu, a rekordér funguje normálně jako s vyjmutým HDD. Je jasné, že se nový disk musí naformátovat, ale k tomu je potřeba bohužel servisní DO.

Protože nevím kde servisní DO "zapůjčit", napadla mne taková ptákovina zkusit zaměnit elektroniku z dobrého disku s tím vadným z rekordéru (podle projevu závady předpokládám, že vada disku není na plotnách a hlavičkách, ale na SATA elektronice). Nevím však, zda je to technicky možné, tj. zda tím nezničím dobrý disk a nic nezískám.

Zkusil už někdo úspěšně záměnu elektroniky mezi HDD, já si myslím, že to není amatérsky možné, ale zeptat se mohu.

Druhý dotaz je, zda mi někdo nemůže pomoci s tím servisním DO, nebo zda někdo nevymyslel jak HDD pro rekordér nějak naformátovat v PC apod.

Dík za rady a náměty. Zde je odkaz ze kterého beru rozumy, na netu lze nalézt takových diskusí k výměně HDD více.

http://www.avforums.com/forums/dvd-blu-ray-recorders-media/675639-succesful-upgrade-hdd-rdr-hxd970.html

Z uvedeného odkazu lze stáhnout i kompletní servisní manuál. V příloze je PDF návodka na výměnu HDD, bohužel jen se servisním ovládačem.

Ještě doplním, že jsem vadný disk připojil do PC, XP napsaly obvyklé "Nalezen nový hardware", pak ještě "Disková jednotka WD1600AAJS", a to bylo vše, disk se logicky do systému nepřipojil.



How to upgrade a HDD in a Sony x70 Series of DVD recorders.pdf
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  How to upgrade a HDD in a Sony x70 Series of DVD recorders.pdf
 Velikost:  63.91 kB
 Staženo:  456 krát



Naposledy upravil Brozicek dne so říjen 09 2010, 7:10, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
popopepe



Založen: Oct 26, 2005
Příspěvky: 549

PříspěvekZaslal: pá září 17 2010, 7:40    Předmět: Citovat

Půjč si od někoho třeba Logitech Harmony, a na webu se dá (nebo možná dala, ale někde ji mám uloženou) stáhnou náplň do toho ovladače, která simuluje originál ovladače Sony service Smile, případně pro toho Pioneera, kterým to jde taky ovládat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mourek



Založen: Sep 17, 2005
Příspěvky: 1285
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá září 17 2010, 11:37    Předmět: Citovat

takže nezabývám se rekordéry ale PC. K HDD. Máš li vadný HDD nic neříká že je to elektronikou . Může být povrch, hlavy, motor. Elektronika zaměnit jde za podmínky, že víš že je to eelktronikou, a je stejný typ a stejný firmware. Což není zrovna časté. pokud zapojíš disk do PC tak musíš (v XP) Ovládací panely\nástroje pro správu\správa počítače\správa disků apokud je disk schopný připojení vyskočí okno. Tam ho připojíš, naformátuješ a mě by běhat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
popopepe



Založen: Oct 26, 2005
Příspěvky: 549

PříspěvekZaslal: pá září 17 2010, 11:51    Předmět: Citovat

Problém je v tom, že ten HDD je naformátován nějakým jiným způsobe, než klasický HDD v PC. A pokud ho přeformátuje, už zase nebude fungovat v tom HDD rekordéru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1530
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: so září 18 2010, 20:20    Předmět: Citovat

Mourek napsal(a):
t.... Máš li vadný HDD nic neříká že je to elektronikou . Může být povrch, hlavy, motor. .....

To, že vadný disk prakticky blokuje, jak jsem psal, téměř všechny funkce rekordéru mne vedlo k závěru, že je něco s elektronikou disku. Motorek normálně vrní jako u toho náhradního HD a vada na plotně, hlavičce nebo servu hlaviček by se asi rozeznala a rekordér by napsal chybu E1 nebo E2, což jsou vady HD. Připadá mi to jako nějaký zkrat nebo svod na SATA sběrnici, ale nic o ní nevím, tak je to jen spekulace.

Mám související dotaz. Půjčil jsem si, než zprovozním SONY, nepoužívaný, asi 6let starý rekordér LG RH7900M.

U tohoto rekordéru dojde při odpojení kabelu ze sítě asi do 1 hodiny k výmazu nastaveného data a času, což by mi tak nevadilo, ale rovněž se vymažou všechny záznamy časovače, takže musím "manželce nastavit vždy seriály znovu".

Je to dost neobvyklé, ale v návodu o té vlastnosti není zmínka. Nebude tam nějaká vybitá zálohovací baterie, nebo je to "blbá" vlastnost tohoto rekordéru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1530
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: ne září 19 2010, 9:18    Předmět: Citovat

popopepe napsal(a):
P.... na webu se dá (nebo možná dala, ale někde ji mám uloženou) stáhnou náplň ......

Nějak se mi nedaří najít na webu ta "náplň" do Harmony pro servisní ovládač SONY. Pokud bys náplň doma našel, můžeš mi ji dát do e-mailu (můj mail najdeš v profilu). Pokud je hodně dlouhá tak ji zkus dát někam na úložiště a dej mi do mailu odkaz. Třeba tu Harmony někde seženu.

Řešením mohou být i následující dva odkazy, ale je otázka, zda bych sehnal pro mobilní telefon tu náplň pro příslušný specifický servisní ovládač.
http://www.mobilmania.cz/default.aspx?server=1&article=1117337
http://irremote.psiloc.com/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
popopepe



Založen: Oct 26, 2005
Příspěvky: 549

PříspěvekZaslal: ne září 19 2010, 11:20    Předmět: Citovat

Stáhni si ten file třeba tady:
http://www.avforums.com/forums/2511680-post13.html
Je to pro pioneer, ale ovládá se to stejně. Jou to jenom převlečená střeva Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1530
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: ne září 19 2010, 12:45    Předmět: Citovat

Dík. Ten soubor CCF jsem měl již stažený z odkazu v návodce, která je v přiloženém souboru PDF v tomto vlákně. Tam se píše, že to je pro ovládače Philips Pronto, a já netušil, že to je asi shodné i pro HARMONY.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1530
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: po září 27 2010, 21:07    Předmět: Použití DO Harmony jako servisní DO pro SONY Citovat

popopepe napsal(a):
Stáhni si ten file třeba tady:
http://www.avforums.com/forums/2511680-post13.html
Je to pro pioneer, ale ovládá se to stejně. Jou to jenom převlečená střeva Smile

Téměř jsem se rozhodl koupit Harmony 300i nebo 515. Na stránkách Logitech jsem si ověřil, že by mi tento DO fungoval na všechnu moji domácí elektroniku. Bohužel v seznamech pro ověření funkčnosti DO jsou jen výrobci a modely přístrojů, nelze tam zadat ten servisní dálkový ovládač.
Tak jsem si před koupi DO stáhl od Logitech potřebný Software a chtěl si cvičně ověřit, jak se s tím pracuje a zda tam najdu také ten servisní DO. Po nainstalování a registraci mne však instalační program nepustí dále, pokud nepřipojím do USB ten DO Harmony.
Takže, pokud již někdo Harmony má, jde při nastavení toho HARMONY přes PC najít nějak ten Servisní ovládač SONY typ J-6090-203-A, nebo jak se do toho DO Harmony dá nahrát ten soubor "Service remote GGF1381.ccf", který by měl ten servisní DO simulovat?
Nechci koupit zařízení kolem 1000 Kč, abych následně zjistil, že ho jako servisní ovládač SONY nelze nastavit, a výchozí problém s HD rekordéru SONY tak nevyřeším.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
doskok55



Založen: Apr 07, 2007
Příspěvky: 182
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st říjen 06 2010, 2:46    Předmět: Jak naklonovat HDD z DVD rekordéru? Je to vůbec možné? Citovat

Mám rekordér SONY RDR-DC205 s 250GB HDD a abych předešel situaci do které se dostal "Brozicek" napadlo mě jestli by se nedal ten HDD nějak naklonovat dokud je funkční. Obešla by se tím potřeba toho DO. Mám k toumu i jiný důvod. Neustále programuji nějaké pořady na které bych se rád někdy podíval, ale nestíhám takže je už plný. Nechci to celé vymazat přeformátováním a přebírat to a ručně mazat je taky zdlouhavé.
Napadlo mě jestli by se nedal udělat v PC klon toho HDD 1:1 nejakým programem třeba od tud:
http://technet.idnes.cz/software-bezproblemova-vymena-pevneho-disku-stary-rozsekejte-pvz-/software.asp?c=A100910_122728_software_nyv

Já jsem kdysi (před rokem)vyzkoušel udělat kopii C čka nabotováním z CD aplikací "NERO Backit UP4 Imige Tool" ale nepodařilo se to. Později jsem se někde dočetl, že tyto Linuksové aplikace si nedokážou poradit s NTFS a jsou použitelné jen pro FAT. Myslíte, že by taková kopie bez komprimace byla možná a v rekordéru funkční?

Pokud by to šlo bylo by to řešení problému i pro "Brozicek" stačilo by takovou kopii HDD uložit někam na uložiště a kolega by si z ní udělal v PC kopii bez nutnosti schánět servisní DO. Umožnilo by nám to i nahradit stávající disk větší kapacitou. Protože to co Sony děla je podle mě lumpárna. Podívejte se na současnou řadu RDR DC x05. Za 250GB navíc zaplatíte skoro 7000Kč. Jinak jsou oba přístroje identické.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34099
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st říjen 06 2010, 11:01    Předmět: Citovat

HDD sa da cely skopirovat, v Linuxe sa to trivialne urobi programom "dd":

dd if=/dev/sdx of=/dev/sdy bs=1M

Toto je funkcne bez ohladu na pouzity format alebo filesystem. Problem moze byt vtedy, ked je disk nejako sparovany s pristrojom (napr. je tam ulozene nejake ID a musi sa zhodovat s ID v EEPROM). Dalej to neriesi rozne velkosti diskov, kvoli tomu je nutne zmenit struktury na disku (tabulku particii, ak tam vobec je a velkost filesystemu).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1530
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: so říjen 09 2010, 8:18    Předmět: Citovat

Tak jsem nakonec to SONY opravil. Zde uvedu jednotlivé kroky, snad se to bude někomu hodit.
1. Vadný disk jsme kontrolovali pomoci HD Tune. Byl naformátován LINUX Free BSD.
2. V PC jsme ho přeformátovali na NTFS a provedla se kontrola disku. Na disku je jeden Cluster vadný, viz přiložený obrázek.
3. Po vložení repasovaného disku do rekordéru se již rekordér choval normálně (nebyl totálně zmatený jako při vzniku vady) a jako u nového disku se ohlásila očekávaná chyba disku E01.
4. Na internetu jsem našel prodejce originálního Servisního ovládače za 22,62 dolarů "http://www.replacementremotes.com/SONY/Buy-J-6090-203-A-J6090203A-Master-J6090203A-DVD-Remote-Control.html". Zakoupení přes e-bay by stálo 1313 Kč. Český prodejce DO mi ho nabízel objednat a prodat za 1668 Kč. Servis SONY v Ostravě mi nabídl instalaci vlastního disku za 500 Kč s tím, že nechám rekordér v servisu (po špatných zkušenostech se servisem Epson jsem neměl chuť dát rekordér z ruky).
5. Zahájil jsem e-mailovou komunikaci s technickou podporou Logitech pro Harmony ovládače. Po 4. mailu jsme se konečně pochopili a Logitech mi potvrdil, že mi přidají pro můj rekordér požadované kódy ESC a P.Run ze souboru "Service remote GGF1381.ccf". Tento soubor jsem rozkódaval pomocí "CCFExtractor.exe". Z výsledku jsem vybral Hex kódy pro ESC a P.RUN (jsou v příloze jako textový soubor) a poslal je na podporu Logitech.
6. Ve středu pozdě večer jsem objednal u ALZA ovládač Harmony 515. V pátek jsem si ho za 1199 Kč dovezl z Ostravy domů. Večer jsem se s ním učil zacházet a založil jsem účet u Logitech. Ve 22:41 jsem poslal na podporu Logitech mail, že mám účet a mohou kódy přidat. Ve 23:02 byla zpět odpověď že jsou kódy nahrané a mohu pro svůj Harmony provést UPDATE software. To jsem ihned úspěšně provedl a v příkazech pro DVD se mi objevily oba nové kódy.
7. Vložil jsem do rekordéru ten původní repasovaný disk a spustil sekvenci ESC, P.Run. Po asi 7 minutách práce se objevila na displeji rekordéru hláška "Vadný HDD" a rekordér se bloknul, že jsem ho musel odpojit od napájení vytažením zásuvky.
8. Po vložení nového disku proběhla inicializace zcela korektně a asi po 8 minutách ohlásil rekordér "B COMPLETE".
Sláva, už to běhá.
Ten vadný cluster na původním disku musel být snad na nejméně vhodném místě, že to totálně zblblo celý rekordér aniž by hlásil chybu disku E01.
Dík všem za trpělivost a i náměty ve vlákně.
PS: Ten disk 160 GB s vadným clusterem nechodící v SONY rekordéru jsem dal do PC kde normálně běží.



HDTune_Error_Scan_WDC_WD1600AAJS-98PSA0.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  HDTune_Error_Scan_WDC_WD1600AAJS-98PSA0.jpg
 Velikost:  120.52 kB
 Staženo:  137 krát


Servisni kody Hexa z CCF souboru.txt
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Servisni kody Hexa z CCF souboru.txt
 Velikost:  788 Bajtů
 Staženo:  280 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
doskok55



Založen: Apr 07, 2007
Příspěvky: 182
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne říjen 10 2010, 7:59    Předmět: Ještě k tomu formátování HDD pomocí servis.DO Citovat

BLahopřeji "Brozicek" k úspěchu a díky, že ses s námi podělil o zkušenosti.
Je vidět, že jsi tomu věnoval spoustu času a tak bych se tě rád zeptal ještě na pár podrobností aby jsme se my ostatní nemusely tou záplavou informací prokousávat znovu když Ty to máš už zmáknutý.
Ten servis DO má Sony universál, nebo je jiný pro každou model.řadu?
Nebo se v universálu zadává konkretní model rekordéru.

V tom servis manuálu cos přidal link hned v prvním příspěvku je na konci zmínka o velikosti HDD 500GB a 1TB. Díval jsem se na domovskou stránku Sony a nenašel jsem tam v nabídce rekordér s větším jak 500GB HDD.
Nevyčetl jsi někde v diskusi jestli to podporuje i ty 1TB HDD. Kdyby to někdo z nás chtěl vyměnit vyplatilo by se koupit rovnou ten největší. Je ale divné , že ho Sony v žádném výrobku nemá a ty 500stovky jsou nehorázně předražené.
Při současné cenové politice Sony by se totiž vyplatilo, pokud by někdo chtěl koupit nový vzít ten nejlevnější se 160GB + 1TB HDD + DO Harmony a furt by to bylo ještě levnější.
Jen nevím jestli ta velikost HDD neni uložena někde v EPROMce u každého modelu jiná. Když bys to někdy zkoušel dej nám sem vědět.

Díky a ať Ti ten HDD dlouho slouží.
Kdyby ses někdy nudil můžeš založit vlákno se zkušenostmi k tomu Harmony. Taky by mě to zajímalo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1530
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: út říjen 12 2010, 21:20    Předmět: Re: Ještě k tomu formátování HDD pomocí servis.DO Citovat

doskok55 napsal(a):
...... tak bych se tě rád zeptal ještě na pár podrobností aby jsme se my ostatní nemusely tou záplavou informací prokousávat znovu když Ty to máš už zmáknutý........

Asi moc s odpovědi neuspokojím. Nevím více než jsem zde napsal:
- Nevím jestli pro jiný typ rekordéru SONY je potřeba jiný typ servisního DO. Je třeba zkusit najít servisní manuál k danému typu a tam by to mělo být napsané. Pro ten můj rekordér jsem kompletní servisní manuál našel a stáhl. Je tam postup pro instalaci disku jako ve "výše přiložené návodce" s uvedením typu servisního DO. Pro kompletní diagnostiku disku je ale třeba celý servisní DO, ne jen tlačítka ESC a P.Run, které mi stačily.
- Větší disk než jsem měl originál 160 GB jsem nezkoušel a ani ho nepotřebuji. Obávám se, že operační systém pro ovládání HD je v rekordéru dost "natvrdlý" a na rozdíl od PC neumí pracovat s vadnými sektory (pokud vím, ani u PC by neměla být vada na plotnách v místě základních tabulek MBR atd.). Archivovat v rekordéru na disku 500 nebo 1000 GB dlouhodobě větší množství filmů nebo fotek může být riskantní. Myslím že hlavní účel rekordéru je nahrát, až mám čas se podívat a pak smazat (výjimečně vypálit na DVD pro přítele nebo k archivaci).
- Až zvládnu nastavení Harmony 515 ke své spokojenosti, dám možná vědět. "Zatím je nejlepší vlastnost to, že jedním tlačítkem vypnu najednou vše, co mám právě zapnuté", a naopak, jedním tlačítkem zapnu vše, co potřebuji aktivně najednou sledovat (třeba rekordér a TV). Pokud bych neřešil problém s tlačítky ESC a P.Run, asi bych raději zvládal 4 ovládače na stole než jeden Harmony. Ale třeba čas ukáže, že v tom nemám pravdu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
doskok55



Založen: Apr 07, 2007
Příspěvky: 182
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út říjen 12 2010, 22:43    Předmět: Citovat

Brozicek, díky za odpověď.
Jen s tím názorem na velikost disku moc nesouhlasím. Svůj 250GB jsem naplnil za 3/4 roku tím, že jsem ukládal pořady na který bych se někdy rád podíval, ale nestíhám pro nedostatek času. Tak myslím, že 500GB by pro mě bylo akorát. Ty nejnovější rekordéry řady DC-x05 totiž nemají možnost nastavení kvality záznamu a tak to všechno zabírá moc místa.
KIdyž chci něco do svého archívu tak to přenáším na DVD/RW do PC.
To je zdlouhavý tyto rekordéry totiž nemají ani možnost zrychleného kopírování a přes flešku jdou přenášet jen fotky a MP3.

Je toho mnohem víc co v nové řadě osekali nebo zmršily (jsou tu k tomu založený taky vlákna), takže buď rád, že máš starší model.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> DVD, VHS, SAT Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.20 sekund