Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

termospinac ventilatoru
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Alcoma
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: ne únor 04 2007, 10:23    Předmět: termospinac ventilatoru Citovat

ahoj mam takovy problem ! shanim nejake schema na zapojeni automatickeho spinani ventilatoru rizeneho teplotou aby se dala nastavit teplota sepnuti a treba i vypnuti! ale ted ten problem potrebuju aby byl pouze tranzistorovy!!!!!! jeden clovek pome chce abych mu neco takoveho postavil ale ja jsem mu nabizel same int. obvody typu Tl 062,741 ale to nechtel. chce vylozene nejaky tranzistorovy! neznate nekdo neco??? me by to hrozne pichlo
diky za kazdou radu
Návrat nahoru
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12373
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: ne únor 04 2007, 11:20    Předmět: Citovat

Tak to je fakt problém. Mám tady zrovna jedno schéma a je to se 3 elektronkami.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelFF
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: ne únor 04 2007, 11:31    Předmět: Citovat

A není ten člověk náhodou tvůj učitel?

Elektronky jsou zbytečně moderní, mohl by to chtít s bimetalem. Pak už jedině s otrokem , co by mával, když je mu vedro.

Tohle je z knihy z r.1974, Elektronika ve fotografii, T.Hyan, L.Kellner



Regulator 1.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Regulator 1.jpg
 Velikost:  166.59 kB
 Staženo:  126 krát


Regulator 2.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Regulator 2.jpg
 Velikost:  374.93 kB
 Staženo:  175 krát

Návrat nahoru
Alcoma
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: so únor 10 2007, 22:05    Předmět: Citovat

jeste bych se rad zeptal na neco! zapojeni s tranzistory si rozmyslel! skonstruoval jsem jednoduche zapojeni s maa741 nebo jak se to dnes jemnuje! funguje super! jenze potreboval by sem nastavit nejen hodnotu zapnuti ale i vypnuti! takze napr. obvod me sepne kdyz budu mit na chladici teplotu 75 stupnu ale jakmyle by teplota klesla treba na 50 tak by se vypnul! jako cidlo jsem pouzil tranzistor! a insiroval jsem se ze zapojeni tohoto. odtranil jsem znej odpor330k a diodu d2 a bylo to.


diky za kazdou radu. asi se z toho zblaznim...



regul.gif
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  regul.gif
 Velikost:  3.97 kB
 Staženo:  145 krát

Návrat nahoru
meno



Založen: Oct 04, 2004
Příspěvky: 930
Bydliště: Czechoslovakia

PříspěvekZaslal: so únor 10 2007, 22:20    Předmět: Citovat

Tak potom použiješ MAA741 dva ! A ktomu doplníš odvod S-R (bistabilný klopný obvod) Výstup jednej 741 na vstup S a druhej na R. Výstup S-R obvodu na tranzistor ktorí spína motor
_________________
Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Alcoma
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: ne únor 11 2007, 0:11    Předmět: Citovat

a sakra Smile nenacrtnes nekde jak by to melo vypadat? nerad bych mel zase nejakej kondik zaseknutej pod okem Smile
Návrat nahoru
alcoma
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: po únor 12 2007, 17:38    Předmět: Citovat

poradi nekdo? jak to zapojit? aby tam bylo jen jedno to cidlo!
Návrat nahoru
right13



Založen: May 05, 2006
Příspěvky: 447

PříspěvekZaslal: po únor 12 2007, 19:36    Předmět: Citovat

http://www.belza.cz/pcfan/farg.htm skus pouzit toto. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 9006
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: po únor 12 2007, 21:22    Předmět: Citovat

Nemusis pouzivat nic tak slozityho, staci kdyz tomu svymu komparatoru s 741kou zavedes vhodne kladnou spetnou vazbu, kterou budes ridit hysterezi a tim i teplotu pri ktere to zase vypne. Tim slozitym jsem myslel ten navrh s dvema OZ a R-S obvodem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
alcoma
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: po únor 12 2007, 23:41    Předmět: Citovat

joo super co mam tedy do schematu doplnit ! nejsem zase tak zdatnej v elektronice. takze by sem to potreboval vysvetlit
Návrat nahoru
alcoma
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: st únor 14 2007, 17:48    Předmět: Citovat

tak jsem experimentoval a do schematu jsem zapopjil trimr meti vyvod 6 a 3 a skusil nastavit hysterezi! ale nak me to nefunguje! ¨nevite nekdo cim by to mohlo bejt zkousel jsem hodnoty 1M,680K a 10K a nejde me to nastavit Sad
Návrat nahoru
ViPali



Založen: Nov 21, 2005
Příspěvky: 524
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st únor 14 2007, 18:54    Předmět: Citovat

Ako čidlo použi Si_tranzistor, odpory v báze by mali byť 1:9. Hysterezu nastavujú odpory 9k a 1k. Podľa tipu OZ môžu byť iné ale pomer by mal byť zachovaný.
Na (-) vstup nastav cca 6V.



Přípona 'bmp' nebyla dosud povolena administrátorem tohoto fóra. V této chvíli proto není přiložený soubor dostupný.


_________________
Ako elektrikár sa cítim slobodne.
Môžem hovoriť do vedenia!


Naposledy upravil ViPali dne so únor 24 2007, 15:26, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mira22
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: ne únor 18 2007, 20:32    Předmět: Citovat

leta používám takovéhle zapojení k plné spokojenosti. Mám to ke kamnům a olejovým radiátorům a hystereze se dá nastavit méně než 1°C zpětnou vazbou.
Návrat nahoru
mira22
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: ne únor 18 2007, 20:35    Předmět: Citovat

tak jsem to chtěl poslat jako .png, ale nezdařilo se. Sad


term.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  term.jpg
 Velikost:  63.51 kB
 Staženo:  195 krát

Návrat nahoru
alcoma
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: po únor 19 2007, 15:23    Předmět: Citovat

odpoved na zapojeni Vipali
zapojeni vypada zajimave ale neunguje me nevim vcem je problem zpojoval jsem to sevsemi moznymy hodnotymi ale nic vetrak se bud netoci nebo toci stale Sad kdyz nastavim napeti na 2vyvod IO 2V tak se vetrak stale toci... pripadne jestli jsou hodnoty zbyvajicich soucastek jine... trimr jsem vymynil i za hodnoty jine ale nic. ¨nebo nec jineho s obvodem MAA 741 mam jich tu asi 10 tak bych rad pouzil tento obvod Smile
druhe zapojeni vypada zajimave a je jiste plne funkcni ale namuj vkus je jiz dost slozite:-)
Návrat nahoru
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.37 sekund