Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Pomoc s úpravami souborů .doc a .docx
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32006
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: st květen 15 2024, 22:39    Předmět: Pomoc s úpravami souborů .doc a .docx Citovat

Vím, že pro někoho z mladších ročníků se ptám na naprostou volovinu, ale vzhledem k tomu, že nás ještě ve škole o počítačích a SW nikdo nic moc nenaučil a doslova co jsme se nenaučili sami, to velká část z naší "boomerský" generace neumí, ptám se tady.

Potřebuju změnit písmo v několika desítkách (možná stovkách) oddělenejch textovejch souborů, vytvořenejch texťákem MS Word s písmem Arial, Colibri, Times Roman a několika dalšíma fontama na jedno písmo shodný ve všech. Každej soubor má od 2 až do stovek stránek. Chtěl bych to kvůli převedení do .pdf a eventuálnímu tisku, mít je všecky když už ne ve stejný velikosti, tak aspoň ve stejným fontu písma, aby to tolik neřezalo do očí.

Existuje nějakej postup, kterým bych ve složce označil požadovaný soubory a hromadně v nich ve Wordu naráz ve všech označenejch změnil font písma, jako je možný některý úpravy provádět dávkově naráz pro víc obrázků třeba v Picture Manageru?

Je mi fuk, že to srovná font mezi textem a titulkama textů i tam, kde jsou třeba z grafickejch důvodů použitý nějaký ozdobný fonty, na to si nehraju, potřebuju prostě jednotnou grafickou úpravu písma. A protože jsem se tím nikdy nezabejval, nevím ani kde bych něco takovýho moh hledat. Doslova se děsím tý možnosti, že nic takovýho nejde a já budu muset ty soubory jeden po druhým otevírat a klikat na roletku s fontem písma, rolovat na požadovanej název a na ten znovu klikat - asi by mi upad ukazovák nebo bych si prodřel levý myšítko ...

Dík předem za pomoc.

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2665

PříspěvekZaslal: čt květen 16 2024, 5:03    Předmět: Citovat

IMHO taková funkce neexistuje, bo ji nikdo nepotřebuje. Budeš muset trochu laborovat - vytvořit si krátké soubory se stejnými obsahy a jinými fonty. A uložit je (pro jednoduchost) jen jako *.doc. A pak je porovnat (v Total Commanderu, ...) a zjistit, zdali je v těch spuborech ten font napsaný a jak je tam napsaný a případně honpak přepsat na jiný.
Se soubory *.docx je to složitější, musíš jim přepsat příponu na *.zip, a pak postupovat jako s *.doc.

Ale viděl bych to na otevřít, CTRL+A, změna fontu, Alt+F4, Uložit.

Anebo mě napadá nesystémové řešení - když bys použil jeden font a postupně ho přejmenoval (asi někde uvnitř fontu, ne jenom názvem souboru) na různá jména fontů, použitých v souborech, tak by si Word myslel, že zobrazuje Arial, Verdanu, ..., ale zobrazoval by stále Times.

PF
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15536
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt květen 16 2024, 5:56    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
Potřebuju změnit písmo v několika desítkách (možná stovkách) oddělenejch textovejch souborů, vytvořenejch texťákem MS Word s písmem Arial, Colibri, Times Roman a několika dalšíma fontama na jedno písmo shodný ve všech.
Nevím, jestli jsem to pochopil, ale pomocí označení celého textu a potvrzením do zvoleného písma a velikosti by se to mělo provést asi normálně a pokud by to šlo u jednoho souboru, tak než vymýšlet makro, tak to dělat trpělivě stejně i u těch ostatním.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19565
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: čt květen 16 2024, 6:42    Předmět: Citovat

Prošel jsem pár souborů *.doc i *.docx v TCMD a, i když jsem znal typy písma, v datech se mi je podle názvu najít nepodařilo. A, i kdyby, jestli jsou v dokumentu dva či více fontů, musel bych je hledat jednotlivě.

Ale podařilo se mi po konverzi do formátu *.RTF v TCMD otevřít soubor pro editaci (F4) a zvolit zobrazení, jako pouze text.

Přes Ctrl+H jsem dal vyhledat všechny výskyty Calibri a rovnou je nahradit jménem Arial. Náhrada všech výskytů proběhla, soubor jsem uložil a po otevření ve Wordu byly všechny jeho části psané původně fontem Calibri skutečně v Arialu.
Ovšem formátování šlo do háje, protože se změnila délka řádků, roztrhlo to tabulky přes okraj stránky, co to udělá s obrázky (tedy, kam je to šoupne) jsem nezkoušel.
Jestli si tedy někdo chce hrát s psaním souboru pro dávkové zpracování, prosím.
Jednotlivě je metoda uvedená přede mnou (otevřít, Ctrl+A, změna fontu, uložit a zavřít) ale rychlejší a nesežere tolik místa na disku. A musíš stejně počítat s vlivem formátu.
Jo, je to pakárna, taky jsem nedávno čistil 2400 skenů z časopisu každý zvlášť...
Pro ilustraci: jednostránkový soubor s tabulkou ve formátu *.doc má 35 328 B, ve formátu *.docx se smrskne na 14 574 B, po převodu na *.rtf nabobtná na 72 621 B.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
serviceman



Založen: Jul 09, 2013
Příspěvky: 4043

PříspěvekZaslal: čt květen 16 2024, 7:13    Předmět: Citovat

Multiple documents change.
_________________
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DukeNuke



Založen: Apr 02, 2018
Příspěvky: 929

PříspěvekZaslal: čt květen 16 2024, 8:00    Předmět: Citovat

No, ono by to asi šlo pomocí vbs. Matně si vzpomínám, že jsem kdysi něco takového psal, abych odstranil z dokumentů jakýsi šílený font.
V podstatě jde o to vytvořit kolekci souborů word, na každý objekt v kolekci aplikovat metodu záměny jednoho fontu za druhý (replace). Výhoda je, že se k dokumentu přistupuje přes objekt "Word.Application" => je jedno, zda jde o .doc, či docx. Ale - vždy je třeba určit, jaký font se má nahradit a kterým, a jak psal Hill, rozpadne se formátování. A hlavně - psát se mi to opravdu nechce. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32006
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: čt květen 16 2024, 8:00    Předmět: Citovat

serviceman napsal(a):
... odkaz na doplněk ...
Sorry, doplněk se tváří hezky, ale neřeší změnu fontů v danejch souborech najednou na jeden společnej. Asi by se do něj dalo zadat nějaký makro, který by to umělo, ale to já se nikdy neučil sestavovat. Ve Wordu umím text napsat, zformátovat, upravit velikosti, řádkování, vkládat obrázky, tabulky i vzorce, umím z něj tisknout i exportovat, ale nikdy jsem se neučil "stavět" do něj nějaký funkce, který obyčejnej člověk NEPROGRAMÁTOR APEK využije 1x za život ... Takže nejspíš mám smůlu a budu těch cca 1000 souborů muset jeden po druhým pootvírat a Ctrl A, změna písma, Uložit, Zavřít jak votrok ... Kurwa tohle Mrdkošrot nevyřeší, ale jak každý dva roky lidi votrávit totálním překopáním designu "kompletně novýho" systému nebo jiným poschováváním funkcí v Nastavení, to by jim šlo, hajzlům jedněm hamburgrovejm ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Ruprecht



Založen: Sep 28, 2005
Příspěvky: 1283
Bydliště: ZČ + JM

PříspěvekZaslal: čt květen 16 2024, 8:04    Předmět: Citovat

Práce pro AI?
_________________
Kampaň, účelovka, nepodepsal, Palermo, ODS, Kalousek, je líp a jsou na to čísla, nastudujte si to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2665

PříspěvekZaslal: čt květen 16 2024, 8:23    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
... jeden po druhým pootvírat a Ctrl A, změna písma, Uložit, Zavřít jak votrok ...


Můžeš vynechat jeden krok - když po změně fontu stiskneš Alt+F4, Word se tě zeptá, zdali chceš soubor před zavřením uložit.

Jo, makro by možná mohlo fungovat.
Já jsem se makra ve VBA učil tak, že jsem si otevřel Excel, klikl na spuštění záznamu makra, udělal jsem co jsem chtěl, klikl na ukončení záznamu makra a na makro jsem se podíval. Takže makro, spustit záznam, otevřít soubor, změnit font, uložit, zavřít (soubor, ne Word), zastavit záznam makra. Makro bys pak mohl v textovém editoru nakopírovat za sebe kolikrát bys chtěl a jen bys změnil název souboru k otevření. To by mohlo fungovat.

Makro pro jeden soubor by vypadalo nějak takto:

Sub Makro2()
'
' Makro2 Makro
'
'
Documents.Open FileName:="Nastavení karburátoru.docx", ConfirmConversions _
:=True, ReadOnly:=False, AddToRecentFiles:=False, PasswordDocument:="", _
PasswordTemplate:="", Revert:=False, WritePasswordDocument:="", _
WritePasswordTemplate:="", Format:=wdOpenFormatAuto, XMLTransform:=""
Selection.WholeStory
Selection.Font.Name = "Arial"
ActiveDocument.Save
ActiveDocument.Close
End Sub
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32006
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: čt květen 16 2024, 8:57    Předmět: Citovat

petrfilipi napsal(a):
EKKAR napsal(a):
... jeden po druhým pootvírat a Ctrl A, změna písma, Uložit, Zavřít jak votrok ...

Můžeš vynechat jeden krok - když po změně fontu stiskneš Alt+F4, Word se tě zeptá, zdali chceš soubor před zavřením uložit.
...
Stejně musíš kliknout na "Uložit změny" po tom kliku na "Zavřít", takže neušetříš nic, naopak se asi o půl vteřiny zdržíš, než přemístíš kurzor na příslušný políčko. Vyzkoušeno, už jsem takhle upravil asi 40-50 souborů, jenže jsem rychle tý votročiny jednotvárný začal mít plný zuby a říkám si "určitě na to je nějakej dávkáč jako na vobrázky v PicManagoru, jen ty blbe o něm nevíš ..." - takže moje další cesta byla jasná.

Pro představu, co vlastně chci upravovat - je to sbírka kuchařskejch receptů porůznu posbíranejch po netu z různejch stránek za skoro 20 let. Najedete na stránku, "zakliknete" aspoň jedno písmenko, zmáčknete Ctrl+A a Ctrl+C, tím okopírujete celej text stránky byť by byl sebedelší do schránky i s vobrázkama s výjimkou těch novejch praštěnejch webpp (který se okopírujou jen jako odkaz) a dalším Ctrl+V to vložíte do otevřenýho Wordu. Dáte "Uložit jako..." a případně upravíte název. Opera má funkci "Uložit stránku jako .pdf" - ale umí jen omezenou dýlku, neumí víc jak nějakej konečnej počet řádek na jedný stránce a nejde to nastavit jinak - aby se třeba příliš dlouhá webovka uložila do dvou .pdf - jedno začátek, druhý konec s možným překrytím, to neumí. No, takže kopírujete jak to jde - a po čase zjistíte, že sice máte souborů na pořádně tlustou kuchařku, ale je v tom nejen spousta balastu ve formě reklam a podobnýho neřádstva, ale že taky různý webmástři používají na texty pokaždý jiný fonty písma - takže to chcete ujednotit - a když už se to teda upravuje, snažíte se co nejvíc práce zautomatizovat nebo provádět ve vícero souborech naráz. Očíslování, přečíslování nebo změna názvu souboru je jednoduchá díky TC, ale to se mění jen něco, co je "na povrchu" souboru. Změna fontu je bohužel "uvnitř" ...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mhepp



Založen: Aug 16, 2017
Příspěvky: 93

PříspěvekZaslal: čt květen 16 2024, 10:19    Předmět: Citovat

Co se týče DOCX souborů, tak je přejmenuj na .zip a rozbal je. Uvnitř bys měl najít pár XML souborů a v jednom z nich to písmo určitě bude.

V linuxu bych to viděl na krátký skript, ale ve Win nevím... Zkus pohledat něco pro PowerShell...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DukeNuke



Založen: Apr 02, 2018
Příspěvky: 929

PříspěvekZaslal: čt květen 16 2024, 12:39    Předmět: Citovat

Kdybych byl jako Ekkar, tak bych napsal něco o jeho neschopnosti, či jinou jízlivou poznámku, doplněnou případně o hodnocení jeho inteligence.
Ale že nejsem Ekkar, napsal jsem mu skript.
kód:

'******************************************************
'*     Script vyhledá word soubory v adresáři         *
'*              ve kterém je uložen                   *
'*       V nalezených souborech změní font            *
'******************************************************
'*     DukeNuke@Script v. 1.0 (c) 05/2024             *
'******************************************************

Option Explicit
Dim path, fso, mySource, file, maska, objWord, objDoc
Dim objSelection, objRange


' zjisteni cesty ke skriptu
path = WScript.ScriptFullName
path = Left(path, InStrRev(path, "\"))

' vytvoreni objektu pro pristup k souborum
Set fso = CreateObject("Scripting.FileSystemObject")
'nastavení složky
Set mySource = fso.GetFolder(path)

' procedura jen doc (docx)
For Each file In mySource.Files
   maska = Right(file.Name, 4)
   If maska = ".doc" Or maska = "docx" Then
        Set objWord = CreateObject("Word.Application")
        objWord.Visible = False
        Set objDoc = objWord.Documents.Open(path & file.Name)
        Set objSelection = objWord.Selection
        Set objRange = objDoc.Range()
        objRange.Font.Name = "Arial"
        objRange.Font.Size = 12
        objRange.Font.Bold= False
        objDoc.SaveAs(path & file.Name)
        objDoc.Close       
        ' vynulování objektů
        Set objRange = Nothing
        Set objSelection = Nothing
        Set objDoc = Nothing
        Set objWord = Nothing
   End If
Next

Set mySource = Nothing
Set fso = Nothing

MsgBox "Hotovo", vbOKOnly + vbInformation, "Ukončení skriptu"

Co s tím - zkopíruj si text z code a vlož do textového editoru (notepad atd. - NE WORD! či podobné). Ulož s příponou .vbs do libovolného adresáře. Do stejného adresáře nakopíruj .doc /.docx/ soubory, u kterých chceš změnit font. K adresáři musíš mít práva zápisu. Pak stačí poklepat na ikonu skriptu.
Skript projde všechny soubory v adresáři a u souborů .doc a .docx změní font na Arial, velikost písmy 12. Chceš-li jiný font, můžeš ho na odpovídajícím řádku skriptu změnit - rozhodující je název fontu ve windows. Jeden soubor trvá cca 10 sec. - záleží na velikosti. Jakmile skript ukončí činnost, vypíše hlášku hotovo.
Změní font nadpisu a textu - nemění font v rámečku, ale s tím už se trápit nebudu.
A to je vše přátelé.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6092
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: čt květen 16 2024, 13:09    Předmět: Citovat

Pěkné. Ale.

EKKAR napsal(a):
Chtěl bych to kvůli převedení do .pdf a eventuálnímu tisku, mít je všecky když už ne ve stejný velikosti, tak aspoň ve stejným fontu písma, aby to tolik neřezalo do očí.
Dovolil bych si vyjádřit pochybnost o smyslu celé akce. Jestli tomu dobře rozumím, záměrem je zlepšit umělecký dojem. Automatickým nahrazením fontů se ale pravděpodobně rozhází odstavce, stránkování, pozice obrázků apod., a ve skutečnosti se umělecký dojem zhorší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32006
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: čt květen 16 2024, 14:02    Předmět: Citovat

mhepp napsal(a):
Co se týče DOCX souborů, tak je přejmenuj na .zip a rozbal je. Uvnitř bys měl najít pár XML souborů a v jednom z nich to písmo určitě bude.

V linuxu bych to viděl na krátký skript, ale ve Win nevím... Zkus pohledat něco pro PowerShell...
Jo, je to tam, ale ve formě "pro ajťáka" - těch .xml souborů tam je asi 5, v každým jsou k názvu použitejch fontů různý dalěí parametry, který nejspíš určujou velikost, barvu, tučnost, kurzívu jo/ne atd. Změnit to na jeden font hromadně u desítek až stovek fajlů je práce pro ajťáka a nějakej skript, ne pro mě ...
DukeNuke napsal(a):
Kdybych byl jako Ekkar, tak bych napsal něco o jeho neschopnosti, či jinou jízlivou poznámku, doplněnou případně o hodnocení jeho inteligence.
Ale že nejsem Ekkar, napsal jsem mu skript.
kód:

 ...

Co s tím - ...(popis) ...
A to je vše přátelé.
Dík - uvědom si, že programování skriptů je věc, kterou jsem nikdy za celejch víc jak půlsta let svýho života nedělal, NEPOTŘEBOVAL jsem to dělat a doslova ani dneska to nepatří mezi nějaký základní dovednosti, bez kterejch je normální člověk diskriminovanej v běžným životě. Navíc nepředpokládám, že bych se tím měl někdy v budoucnu šířejc zaobírat - tudíž nějaký další rozvíjení takový dovednosti u mne nemá perspektivu. Proto jsem přišel na fórum s dotazem, jestli to někdo umí nebo neví jak se to dá udělat. Ty proti tomu stavíš situaci, jako bych byl 18letým študákem před maturitou, kterej by požadoval help k vyřešení tohohle úkolu jako ročníkový práce. Už chápeš ten rozdíl? Já přišel s prosbou o jednorázový vyřešení problému, který možná budu i v budoucnosti využívat, ale nebude mě to živit a nebudou na tom záviset životy a práce dalších X lidí. Ano, jsou věci, který moc často v životě nepotřebuju a proto je neumím a ani se je třeba někdy v budoucnu učit nehodlám - protože v těch pár případech kdy je budu potřebovat, se mám na koho obrátit. Ty to vidíš jako že projevuju neochotu naučit se něco, co tys třeba dělal od mládí, ze svýho uvážení a zájmu a TEĎ I V BUDOUCNU tě to živí a živit bude. Ber to prosím tě, jako žes pro mne udělal službu podobně, jako bys ty přišel za mnou, abych ti něco spájel natvrdo nebo jakoukoliv jinou činnost, kterou ty sám neovládáš nebo pro ni nemáš to potřebný nářadí. Takže dík za help.

P.S. Když z toho skriptu vynechám řádek se změnou velikosti písma, aby mi to nechalo zvětšený názvy kapitol nebo podkapitol, pojede to beze změny, nebo se musí ještě něco dodělat?

tomasjedno napsal(a):
Pěkné. Ale.

EKKAR napsal(a):
Chtěl bych to kvůli převedení do .pdf a eventuálnímu tisku, mít je všecky když už ne ve stejný velikosti, tak aspoň ve stejným fontu písma, aby to tolik neřezalo do očí.
Dovolil bych si vyjádřit pochybnost o smyslu celé akce. Jestli tomu dobře rozumím, záměrem je zlepšit umělecký dojem. Automatickým nahrazením fontů se ale pravděpodobně rozhází odstavce, stránkování, pozice obrázků apod., a ve skutečnosti se umělecký dojem zhorší.
Nemělo by to udělat nic, Word pozdější verze než cca 2007 už tohle všecko umí dorovnat, takže se maximálně posunou počty řádků v odstavci a někde, kde by byly kapitoly navázaný blízko konce stránky, by to mohlo udělat to, že by nadpis kapitoly zůstal na předchozí stránce a zbytek textu přetek na další, ale to je menší zlo, než když bych měl sloučený/k sobě do jednoho fajlu skopírovaný kapitoly a každá byla jiným fontem - to tříská do xichtu mnohem víc, věř mi.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!


Naposledy upravil EKKAR dne čt květen 16 2024, 14:28, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
DukeNuke



Založen: Apr 02, 2018
Příspěvky: 929

PříspěvekZaslal: čt květen 16 2024, 14:35    Předmět: Citovat

Není zač. A nejsem ajťák. Zajímám se o počítače ještě z dob, kdy se programovalo ve strojáku a skriptovací jazyk VisualBasicScript je tu od Win98. Nepotřeboval jsem to k práci, jen mě baví zkoušet co to umí. Asi stejně tak jsem na tom s excelem, ale tam jsem na tom hůř. A pravděpodobně budu starší než ty - to jen tak naokraj. Psát se mi to moc nechtělo, ale proč to nezkusit Smile
K dotazu - vynechávat řádek nemusíš, stačí jej zakomentovat apostrofem ' (levý Alt+39). Pak se to bude chovat jak píšeš - změní to font, ale velikost zůstane zachována.
Stejně tak můžeš zakomentovat řádek ..Bold. V tom případě se tloušťka písma nezmění a zůstane zachována jak je v původním souboru.


Naposledy upravil DukeNuke dne čt květen 16 2024, 14:37, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund