Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Odděleno z vlákna Jaký linux?

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Provoz fóra
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kynolog07



Založen: Jan 30, 2009
Příspěvky: 67
Bydliště: Prostějov

PříspěvekZaslal: st červen 05 2024, 10:32    Předmět: Odděleno z vlákna Jaký linux? Citovat

JirkaRCK napsal(a):
.......PS Upřímně jsem tu zabrousil po delší době a zase jsem totálně znechucen tím, jací se tu začali vyskytovat dobytci a jak jsou tu lidi sprostí a namyšlení. To, co v tomto vláknu předvedl rnbw, je ukázka naprosté lidské vyšinutosti a de bil ity. Mám ale bohužel pocit, že se to netýká jen jeho a tohoto vlákna a že je komunita nějaká chudá a nabroušená už déle... Když se podívám na některé z mých prvních příspěvků někdy z patnácti let, kde nadávám na sovu práci, dotazy zabarvuji emocemi, a stěžuju si, že jsem "zase vyhodil dvě stovky za součástky a nejede mi to", nafackoval bych sám sobě. Ale tenkrát mi i přes to ochotně radili. Dnes se zde jde dospělý člověk s vysokou elektrotechnickou školou slušně a pokorně zeptat na poměrně sofistikovanou věc a dozví se (teď už mluvím obecně a nenarážím na zmíněného), že "odpovídat mu je jako házet perly sviním, protože odpověděl na dva příspěvky okolo ale na ten můj zrovna ne", že "má bedny úplně na hovno a má je vyhodit, abychom se vůbec mohli bavit o zesilovači" (mám třípásmové Tesly) - a pak si ještě dají tu práci najít diskuzi na jiném fóru a shazovat ho i tam "ať se pochlubí co tím zesilovačem krmí". Já nevím, stali se z nás tu úplní blázni, nebo všichni slušní a chytří lidi zdrhli až na výjimky diskutovat někam jinam a tady zůstali jen trosky, co si potřebují honit ego? Je to fakt na nic, člověk se tu mezi těma urážkama a egama pomalu už ani nic nedozví k tématům...


JirkoRCK, s posledním odstavcem tvého příspěvku naprosto souhlasím. Slušnost se jaksi vytratila nejen na diskusních forech. Je to vidět všude, v politice, na FS, v obchodech...
Řada namyšlených všeználků kazí jakékoliv forum, nejen zde na Bastlírně.
Ale co naděláme, doba je již taková.

Připojena citace k tématu z původního vlákna. jimirek

_________________
„Na některé otázky je jedinou rozumnou odpovědí mlčení.“
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6365
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: st červen 05 2024, 11:58    Předmět: Citovat

Jo, dost často je to bohužel i zde o aroganci a ne o pomoci...
Na druhou stranu, to podporuje i arogance tazatelů...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
golemson



Založen: Nov 13, 2021
Příspěvky: 123
Bydliště: u Temelína

PříspěvekZaslal: st červen 05 2024, 12:12    Předmět: Citovat

Je bohužel smutnou pravdou, že takoví dobytkové obohacují svými výblitky nejen tohle fórum. Dokonce jim nepřijde trapné se tam zaregistrovat pod stejným nickem. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
judeware



Založen: Aug 04, 2009
Příspěvky: 1314
Bydliště: okres Písek

PříspěvekZaslal: st červen 05 2024, 15:32    Předmět: Citovat

JirkaRCK napsal(a):
To, co v tomto vláknu předvedl rnbw, je ukázka naprosté lidské vyšinutosti a de bil ity.
Člověk s modrou přezdívkou rnbw zde na fóru patří k nejfundovanějším. A přiznám se, že úvahám zakladatele tématu jsem se smál i já. Celou jeho zabržděnost počítače vidím v kombinaci -> starší PC+bídně nastavený prohlížeč.

Prohlížeč se dá nastavit, ovšem řada lidí se doporučení mnou navrhovaná zdráhá provést, anžto mainstream často doporučuje něco jiného. Je to jako s některými radami na autofórech (dávat/nedávat neutrál při jízdě v klesání, stáčet/nestáčet kola při parkování, dávat ručku/nedávat ručku, "vyjíždět" nádrž, či doplňovat zpola prázdnou). Bývají to žabomyší polemiky, jako když se ženské baví o způsobu pečení sladkého a o úklidu doma.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mahoney



Založen: Oct 26, 2019
Příspěvky: 388

PříspěvekZaslal: st červen 05 2024, 18:13    Předmět: Citovat

Doba je taková, jakou ji udělají lidi. Je to všechno složitější téma, kdysi už se to tu probíralo...

Pro začátek dopuručuju najít si ve webarcivu web elyna.wz.cz (na normálním Webu už není).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jimirek
Moderátor


Založen: May 06, 2013
Příspěvky: 658

PříspěvekZaslal: st červen 05 2024, 20:53    Předmět: Citovat

Před časem jsem to zkoušel měnit. Dopadlo to tak, že jsem byl jedním zasloužilým užvatelem a až na výjimky souhlasného mručení dalších zasloužilých označen za cenzora, mé zásahy dostaly hanlivý název jimirkování a nenašel jsem zastání ani u Zdenka HQ blahé paměti, tak jsem s tím seknul. Mé současné moderování je po slibu Hillovi, že vypomůžu a po hořkých zkušenostech mocně omezené jak co do rozsahu, tak i časově a vypadá to pak tak, jak to vypadá. V minulosti by třeba takový rnbw a nejen on dostal za ty nechutné výlevy v rámci pravomocí moderátora po letech, jen by to fiklo modrý nemodrý. Holt se to asi staré gardě takhle líbí. Já už jsem starej pán a možná to čeká na někoho mladšího, co se nezakecá, nebo taky ne, kdo ví. Dobro došli.
PS: Asi to časem oddělím jako OT do Provozu fóra.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32073
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: čt červen 06 2024, 0:27    Předmět: Citovat

Dej si paprču na pumpu a přestaň ze sebe dělat sebelítostivou ublíženou chudinku - to cos tady v letech 2018-2019 předváděl, nic jinýho než cenzura nebylo. A ještě jsi to pohnojil osobní podjatostí, kterou odmítáš uznat doposavad. A bylo to tak očividný, že si toho povšimli i ti, který tady označuješ za "tiše souhlasně mručící skupinu". Rozhodně to nemělo "stejnej metr" všem a neobhájíš to žádným právem moderátora, protože je tady pořád ještě dost těch, kteří tu nerovnost viděli na vlastní bulvy. A všimni si, že nepoužívám žádný vyloučený výrazy ani si nepomáhám tagováním na to, abych ti to sdělil, to nepotřebuju. Nedělej tady ze sebe spasitele, kterýho vyhodili - protože samozvaní spasitelé tak dopadají, neb nejlepšíma oumyslama jest dlážděná cesta do pekel.

A co se týče arogance v odpovídání - je to jednoduše následek toho, jak se posouvá společnost a lidi co lezou na net.
Před 20 lety když někdo přišel jako zelenáč na fórum a položil dotaz, aniž by předtím použil HLEDÁNÍ, dostal utěr hned s poukazem na už proběhlý diskuse a dokud se nezačal ptát k věci s tím, že už použil věci doporučený ve starších diskusích, nikdo se s ním nebavil. Položit otázku ultimativním způsobem nebo hodinu-dvě po postnutí prvotního dotazu začít vyskakovat, jak to že mu ještě nikdo neodpověděl - toho se nikdo neodvážil, protože tazatelé bez znalostí měli respekt před spolkem představovaným fórem. A pokud někdo zkušenější na fóru odpověděl "neříkáš toho dost pro přesnější radu, udělej tohle a támhleto a napiš co to udělalo", tak dotyčnej sednul, udělal co se od něj chtělo a pak se taky dočkal přesnější odpovědi. Často pak takovej člověk postupně přešel z tazatelský role do postavení fungujícího člena.

Dneska? Kdekterej náctiletej mlamoj "odkojenej" zhusta fejkovýma videama z TyTrubko sem přijde a pokud nejpozdějc včera nedostane vypracovanou odpověď na otázky, který dostal ke zkouškám ve škole a na který se měl 3-4 roky učit, tak si začne otevírat stomální dutinu a vyplachovat si z ní tady veškerý verbální exkrementy, který se mu v intrakraniální dutině vylíhnou. HLEDÁNÍ je pro takový tazatele sprostý slovo a poskytnout odpověď na doplňkový otázky je něco, co je svrchovaně obtěžuje. Zato vulgárního odsouzení všech kolem za to, že se nikdo "z místních" dost nesnaží dodat jim požadovaný odpovědi, toho mají jak primát urinace.

Tito problematičtí "hosti" mají striktně sezónní výskyt - začnou se objevovat vždycky před nějakýma zkouškama, jedno jestli učňovskýma, maturitníma nebo vysokoškolskýma. Nejhorší na nich je, že se svým přístupem zoufale opakujou a vždycky jich přijde vícero naráz nebo ve velice krátkým intervalu po sobě. Normálního diskutujícího tak jejich toxicita dokáže nastolicovat takovým způsobem, že už se prostě neudrží a pošle je tam, kde záda ztrácejí svoje dobrý pojmenování. Nikoho nebaví 10x po sobě odpovídat na relativně odborný dotazy, na který už ale podle svýho popisu už má tazatel dávno sám znát odpovědi - pokud by se teda aspoň trochu sám snažil tyhle vědomosti pobrat v oficiálním vzdělávacím zařízení, nebo samostudiem. Takže se nelze divit, že prostě bouchnou saze a člověk, kterej se léta musel vzdělávat, kupovat si knížky a jezdil po školeních a kurzech, pošle kamsi do hloubi kam Slunce nesvítí tazatele, kterej chce všecko hned včera bylo pozdě a jaště na stříbrným podtácku, pokud možno i s navrženou DPS a kdyby mu to tak ještě někdo osadil, oživil a nainstaloval ...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19591
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: čt červen 06 2024, 4:58    Předmět: Citovat

Nechte toho, prosím.
Jako by těch trablů nebylo všude kolem dost. Mně teď už pár měsíců třeba trápí diletantství v některých státních institucích - úředník naseká spoustu chyb, ale my máme povinnost mu ty chyby dokázat, a ještě na vlastní náklady, on je pak možná milostivě napraví. A je jedno, zda jde o elektronický registr vozidel, katastr, prostě se ohánějí zákonem.
Přiznávám, že kvůli takovým nemám teď čas trávit hodiny denně u počítače, tak si vybírám vlákna, která čtu, a vlákna, do nichž jen nahlédnu. Ale ale nedokážu předpovědět, že, jen od toho odejdu, zvrhne se vlákno, jako toto. Jistě, jen zřídka se nezvrhne, mělo by mě to napadnout.

Chápu, že skuteční praktici chytají už i na první našlápnutí, kdykoli by rádi i pomohli, konečně zrovna rnbw, o kterého se tu někdo otírá, tady už mnoha účinně poradil a pomohl, takže má nárok vyšumět, ale tazatel, který neuvedl ani desetinu toho, co že to vlastně chce, natož toho, co už sám zjistil, si ještě vybírá, proč to nemůže přijmout.
Jednou je tazatel tak dutý, že neumí ani správně položit dotaz, v tom případě je mu i předchozí vyhledávání k ničemu, nebo je tak namyšlený na své duševní vlastnictví, že radši nic nechce prozradit, aby mu ten "zázrak" nikdo nešlohnul. Ten by třeba při vyhledávání mohl mít úspěch, ale když ono je jednodušší se zeptat tady, že...
Jenomže mě taky otravuje pořád dobíjet baterky ve věštecké kouli. K některým dotazům mi ukazuje skoro stejné nesmysly, jako televize.

Zase mám jiné povinnosti, zatím se nad sebou zamyslete všichni. A, než po někom vystartujete, koukněte se napřed na jeho starší příspěvky, a startujte až podle toho. Ne vždycky se navezete do někoho, kdo si opravdu zaslouží.
Netrvám na tom, abyste si dávali po hubičce, tím méně po hubě.
Pokračování a stěhování této diskuse jindy.

Edit 08:20: udělala se mi chvíle, tak jsem pročetl celé vlákno.

Omlouvám se, jestli výše uvedené vyznělo, že tím tajemným lenochem je Puda, ten to není. Vyzkoušel kde co, než se zeptal. Obecně pro spoustu jiných to ale dál platí, tak to mazat nebudu.
Sám nevím, jestli věřit tomu, že ne každá distribuce Linuxu bude chodit na všem, na čem běhají Windows. Zatím jsem si myslel, že na hardware je mlsnější žrout strojového času M$. Ale, jestli někdo jiný už máte zkušenost s nepoužitelností konkrétní verze a distribuce linuxu nainstalované na tom jednom konkrétním hardware, měli jste to napsat hned. Třeba by se našlo řešení pro oba.
Před lety jsem učunil nějaké zkušenosti s tím, jak ze starého železa, které pod Vistou sotva lezlo a těžce funělo, udělat pomocí RedHatu svižné dělo (jen nastavování periferií vyžadovalo přítele na telefonu, nějaká webová podpora snad ještě ani neexistovala a RedHat tehdy kdovíjak přívětivé uživatelské rozhraní neměl). Než ten Dell definitivně dosloužil na poruchu jednoho vnitřního zdroje, netrvalo ani půldruha roku. Za tu dobu jsem si nestihl všimnout, že by ho něco zpomalovalo, a to se na tom vyblbli všichni pod jediným profilem.
Jenže kvůli jistým firmenspezifisch programům k diagnostice mašin jsem musel chtít Windows a Linux úspěšně zapomínám. Takže, až se na to v práci doopravdy vyignoruji, a pořídím si nový počítač, třeba se přijdu blbě ptát taky. Přítel na telefonu je totiž už pár roků na vyšším levelu a jiné síti.


Naposledy upravil Hill dne čt červen 06 2024, 8:33, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JirkaRCK



Založen: Apr 25, 2010
Příspěvky: 229
Bydliště: Olomouc/Brno

PříspěvekZaslal: čt červen 06 2024, 7:39    Předmět: Citovat

Je pravda, že doba spěje to stále větší zádele. Už pro mou generaci bylo těžké přečíst si od začátku do konce nějakou tištěnou knížku a tou se obohatit, raději jsme věřili kusým informacím vygoogleným ze zákoutí internetu a kouzlo knížek jsem si uvědomil až po několika letech praxe. Dnes se pomalu začíná vyskytovat úplně nový fenomén, kdy lidi už neumí ani číst a psát, ale pouze sledovat videa a gestem na dotykáči přetáčet na jiný kus videa ke stejnému tématu, je-li video po 30 sekundách příliš rozvláčné, nebo odborné Smile Postupně tak z internetu začnou mizet články a my, prostí lidé znalí psané angličtiny, avšak neznalí korporátního newspeaku s indickým přízvukem, budeme mít smůlu, a moc si nepočteme... Very Happy

Ale zpět k tématu, které odbočilo od tématu linuxu: Osobně si myslím, že pokud se někdo neptá vyloženě jako idiot a na věci obecně známé, je základní slušnost se v případě nesouhlasu nevyjadřovat a raději se věnovat bohulibé činnosti, jako vydělávání peněz nebo trávení času s rodinou / v dílně. Kvůli egoistům, co jsou bezpochyby velmi zkušení, skvělí a klidně i částí komunity oblíbení, je totiž do indexu internetových textů zanášena kladná zpětná vazba de bi li ty, kddy už ani chytrý a slušný člověk nemůže "použít hledání", protože ho nebaví stav, kdy 19 z 20ti výsledků Googlu končí větou "to už se tu řešilo" nebo hromadou nadávek. Pak je jasné, že se dostaneme do stavu, kam slunce nesvítí, kdy ani slušní a chytří lidé již nejsou schopni samostatně vygooglit informaci a raději se přidají k těm hloupým a neslušným, kteří se ptají na každou volovinu.

Mě osobně původní dotaz přišel taky krajně amatérský a googlitelný, už z prvního dotazu mi ale bylo jasné, že danému člověku jde spíš o pokec, protože to tu má rád, a protože zdejším lidem věří víc, než googlu, a chtěl se i svěřit o tom, jak se mu to v té jeho dílně zasekává. Podle mě je řešení jednoduché - nespamovat internet dalšími egoistickými hovadinami a počkat, až někdo odpoví, nebo administrátor vlákno smaže. Navíc vůbec netuším, proč má někdo potřebu dělat z člověka blbce proto, že nerozumí linuxu. Třeba je jeho primární obor silnoproud nebo RF a na oplátku mi poradí s něčím úplně jiným. Nebo je to člověk, co má sdělovačku jen jako koníček a opravuje lidem auta, nebo v nemocnici zachraňuje životy. Podle mě nikdo nesežral tolik moudrosti světa, aby měl právo lidi soudit za jejich znalosti ke konkrétnímu tématu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Provoz fóra Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Můžete k příspěvkům připojovat soubory
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.19 sekund