Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

KarelIV

 
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kutilmil
Zablokován


Založen: Nov 01, 2008
Příspěvky: 4297
Bydliště: Skalica

PříspěvekZaslal: po srpen 14 2023, 16:13    Předmět: KarelIV Citovat

Zjavil sa tu karel IV. Kto to je?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sandal



Založen: May 22, 2006
Příspěvky: 2575
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

PříspěvekZaslal: po srpen 14 2023, 16:36    Předmět: Citovat

To je v pořádku. Když Ti řeknu že nikdo, tak neuvěříš, ale je to tak. Já nevím, jestli to můžu říct, tak vyčkej odpovědi kompetentní osoby.
_________________
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kutilmil
Zablokován


Založen: Nov 01, 2008
Příspěvky: 4297
Bydliště: Skalica

PříspěvekZaslal: po srpen 14 2023, 16:43    Předmět: Citovat

Tak to je zaujímavé. Aby to nebol nakoniec nejaký svetlý mok uzavretý penovou čapicou!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19580
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: po srpen 14 2023, 20:05    Předmět: Citovat

Čekal jsem, kdy se v tom někdo začne vrtat, a už je to tu.
Sandal to napsal celkem správně - jen upřesním, že ten nick skutečně je ZATÍM Nikdo.
Je to fiktivní moderátor určený ke stažení pokud možno všeho na fóru a pro testovací účely nových stránek. Jestli ho pak bude dál používat jeden z nových superadminů, nechám na nich. Využil jsem totiž svého práva superadmina zcela nedemokraticky přizvat pár podstatně mladších informatiků, kteří ale už nějakou zkušenost s tvorbou stránek mají, ale hlavně jim to běhá na modernějším a snadněji zabezpečitelném software, kde nebude třeba omezovat funkce, které tady nešly efektivně zazáplatovat, s mobilní aplikací navrch.
Bastlírna se dostala do situace, z níž vedou tři cesty, zatím jdeme preventivně po všech, ale nevíme, která povede k úspěchu. Nebudu se šířit veřejně o detailech, jako neregistrovaná banda nadšenců jsme ze zákona NIKDO a mohli bychom si tak i ty poslední legálně průchodné možnosti zasypat.
Hned se ale našlo pár uživatelů v místech, kde pro to můžou aspoň zkusit něco udělat, jsem jim za to vděčný, ať dopadnou jakkoli. Také už tu mám nabídky na příspěvky na zřízení a provoz nové Bastlírny. Ty jsem zatím s díky pozdržel, nemyslím si, že bychom zakládali příspěvkové konto dřív, než budeme mít jasno, co dál. Ale těší mě ten zájem.
Jedna ze zmíněných variant počítá i s tím, že všechna data, která se podařila, a bohdá se ještě podaří stáhnout, budou tvořit základ databáze nových stránek na jiném hostingu. Netroufám si předjímat další administrativní vývoj, tedy musíme počítat i s tím, že tady vyvěsíme oznámení o novém názvu domény (to bych tedy nerad, ale i k tomu může dojít) a všichni se budeme muset znovu zaregistrovat, protože k přihlašovacím údajům se možná ještě dostaneme, možná taky ne. Dosavadní moderátoři pochopitelně rovnou dostanou moderátorská práva.
Jak jsem zvyklý na tyto stránky, stejně, jako většina z vás, a nerad bych se s nimi loučil, vyrovnávám se s tím, že budou trochu jiné. A asi nebudeme mít dlouho možnost paralelně používat obě verze.
Pomalu se připravujte i vy na změny, ty přijdou zcela určitě. Věřím, že budou k lepšímu, a že bastlířské stránky budoucnost mají.

Přiznávám, že na této situaci mám svůj podíl - nevyžadoval jsem po Zdeňkovi, aby mi posílal po každé změně aktuální přístupy a certifikáty zabezpečení přístupu na server. Ty mi posílal on sám vždy, když se delší dobu nemohl administraci věnovat, nebo, když jsem si je sám vyžádal. Hrabat se ve dvou současně v databázi bylo totiž v tak zastaralém systému potenciálně nebezpečné, tak jsme na tom dělali buď jeden, nebo druhý.
Jenže nikdo z nás jsme jeden den večer nemohli tušit, že druhý den mi Zdeněk ty platné přístupy už nepošle.
A teď je pozdě, s posledními přístupy se na hosting ani do administrace nepřipojím.
Přitom tam máme uložených teď 1106608 příspěvků v 84755 vláknech, registrováno je 18341 aktivních uživatelů, z nichž 4435 má v nějakém tom příspěvku jednu i více příloh, těch příspěvků je celkem 61242 ve 29183 vláknech, čili příloh je dohromady 87323.
Databáze má velikost 2075,82 MB, soukromých zpráv v ní je teď 115555. O prostoru zabraném soubory a přílohami už nemám údaje dostupné... maličkost, co?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund