Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Elektro veteš na rozdávání
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nabídka přístrojů, součástek a náhradních dílů
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ransom



Založen: Jul 19, 2020
Příspěvky: 1683
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: ne říjen 16 2022, 15:44    Předmět: Elektro veteš na rozdávání Citovat

Potřebuju se zbavit nějakých elektrikářských trofejí, které se mi nahromadily, je mi líto je vyhodit, nejsou mi k ničemu a překážejí.

- Kabely ze staré svařovny. Dnes nevídané - jemně slaněný hliník v gumě. Průměr kolem 22mm, průřez cca 120mm2, zátěž - no, byly k 350A svářečkám. Guma i po padesáti letech zachovalá. Hodí se ke stacionární svářečce, lehké, neuzlují se. Je toho smotek, odhadem asi 15 metrů.

- Diody ČKD ze svářeček KM350, k tomu chladiče. Diod 11ks, chladičů... nevím už, něco jsem použil.

- Krabice všelijakých chladičů. Z frekvenčáků, zesilovačů... Nechci to přebírat.

- Sbírka transformátorů. Od 2 do 1500VA, použitelná i nesmyslná napětí. Demont z rozvaděčů, průmyslové elektroniky, zesilovačů, monitorů.

- Krabice NOS paketových přepínačů VD Obzor, se štítky a rukojeťmi.

- Krabice všemožných relé, patic etc. Něco nové, něco demont.

Časem asi ještě něco přihodím. Nechci na tom zbohatnout. Budu rád, když tady odlehčím zemské kůře a někdo to třeba zužitkuje na svoje kutění.
Za odvoz, případně něco symbolického (alkohol nepiju bo jsem divnej), nebo po domluvě když si zajistíte třeba Zásilkovnu nebo PPL (je levná a vezme i těžší věci). Klidně si někdo přijeďte do České Skalice autem a nanosím vám to všecko. Jediná podmínka: nebudete s tím kšeftovat, ale rozdáte dál do světa.

Můžete psát na repromanianet@post.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17909
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: ne říjen 16 2022, 17:17    Předmět: Citovat

Škoda žes to nedal dřív, v Říkově u hasičárny jsem byl ve čtvrtek. Modrý diody a nějaký větší tráfko by se hodily.
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: ne říjen 16 2022, 17:24    Předmět: Citovat

rámeček plechovej na dvojitej modul URS (na dva konektory nad sebou) v té veteši není?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sadra17



Založen: Jan 26, 2013
Příspěvky: 508
Bydliště: Netolice

PříspěvekZaslal: ne říjen 16 2022, 18:01    Předmět: Citovat

nebylo by foto těch diod ? hodilo by se mi mít nějakou náhradní k wlsp315 Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ransom



Založen: Jul 19, 2020
Příspěvky: 1683
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: ne říjen 16 2022, 18:29    Předmět: Citovat

Postupně to budu i fotit a sepisovat.
URS rámeček nemám. Galuszka by něco neměl?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: po říjen 17 2022, 3:30    Předmět: Citovat

Galuszka, jestli je řeč o této firmě
http://www.audioweb.cz/viewtopic.php?pid=152262#p152262
tak jsem našel jen eshop "součástka" který má ceny, mírně řečeno, ujeté.
Jakoby "na dotaz", které se po vložení do košíku zhmotní ve výši která jednak o několikanásobek přesahuje ceny jinde (krytka na konektor URS jinde 5,- nová, zde 60,- demontovaná), jednak přesně pouze dvojrámeček nemá. Sestavený z jím nabízených dílů by vyšel na nějakých 6000,- což by přesáhlo asi cenu opravovaného zařízení Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ransom



Založen: Jul 19, 2020
Příspěvky: 1683
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: po říjen 17 2022, 6:04    Předmět: Citovat

Aha. Některé jiné věci jsem tam dostal za hubičku.

Diody:
https://photos.app.goo.gl/N8Ju78QbMT1Bz6ySA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ransom



Založen: Jul 19, 2020
Příspěvky: 1683
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: pá říjen 28 2022, 19:09    Předmět: Citovat

První fotky:
https://ransom.rajce.idnes.cz/Vetes/

Jsem líný to obšírně komentovat. Vše v tomto albu je za odvoz.

Postupně:

- Powermix Vermona Regent 660. Komplet, nezkoušeno.
- Panel z NC440
- Tesla Studiomix 6-132. Komplet kromě jednoho hmatníku, nezkoušeno.
- Stará průmyslová kamera. Mám dvě.
- Trafo s rozsáhlou možností přepojení primáru i sekundárů. Dva sekundáry s odbočkami, možnost spojování paralelně nebo sériově. Dá se to zapojit třeba jako 2x30V a napájet s tím 6x100W zesilovač. Nebo zdroj a podobně.
- Reostat od svářečky. Má progresivní průběh, několik sekcí je vinuto různě silným drátem od nejtenčího po nejtlustší (je to trochu vidět na fotce). Dá se použít jako zátěž pro zdroje nebo zesilovače. Jestli si dobře pamatuju, má 65 Ω, pohodlně se dají nastavit jednotky Ω.
- Větší autotrafo. Mezi odbočkami lze nalézt i řadu napětí, co nejsou na štítku. Protržený krycí papír, vinutí je OK (viz foto).
- Síťové trafo ze zesilovače NAD2700THX. Funkční.
- Několik traf z AUJ637. Síťová i výstupní.
- Starý zdroj Axima na DIN-lištu. Nefunkční.
- Dvě trafa z monitorů průmyslové televize. Několik sekundárů, každý odhadem 1A.
- Další trafa viz foto. To ve zlatém plášti s lankovými vývody je ze zesilovače, kolem 100VA, sekundár cca 2x20-25V.
- Čtyři odpory 100R/100W plus originál plechové držáky.
- Hromádka různých VS16, rukojeti, štíty. Pouze vcelku.
- Hromádka šňůrových vypínačů. Zamšelé, staré, nepoužité. K lampičce do dílny... Pouze vcelku
- Spínané napáječe od POE switchů. Třeba pro fantomové napájení, nebo se s tím dají honit LED pásky (čtyři stejné 12V sekce do série).
- Krabička kontrolkových traf, plus je tam jedno zvonkové. Pouze vcelku.
- Fergusson Ariva 100 HD. Funkční, zachovalý, včetně DO. Lze použít třeba jako přístrojovou skřínku.
- Trafo ZTS Dubnica, 2x50V, cca 80VA. Trafo ze zesilovače Scott, cca 2x22V, kolem 100VA
- Převodní trafo rozhlasu po drátě, toroid kolem 100VA, odbočky pro různá napětí linky
- Dvě krabice nepoužitých koncáků
- Krabice převodních traf pro 100V rozvod rozhlasu, plus staré bakelitové přepínače útlumu. Pouze vcelku.
- Pak různá trafa z elektroniky a rozvaděčů. Mělo by to být k přečtení. To umatlané a nečitelné Dubnické je myslím z NZC143.

Další krámy budu fotit postupně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Behemot
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 01, 2013
Příspěvky: 1685

PříspěvekZaslal: po říjen 31 2022, 11:12    Předmět: Citovat

ransom napsal(a):

- Čtyři odpory 100R/100W plus originál plechové držáky.
- Hromádka různých VS16, rukojeti, štíty. Pouze vcelku.

Je šance že eště vyhrabeš další velký odpory? Užily by se na zátěže, i s těma vačkovejma přepínačema Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ransom



Založen: Jul 19, 2020
Příspěvky: 1683
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: út listopad 01 2022, 11:40    Předmět: Citovat

S těmi odporami je to horší. Tohle je ojedinělý výskyt.
VS16 budou tvoje, pokud se ujmeš celé krabičky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Behemot
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 01, 2013
Příspěvky: 1685

PříspěvekZaslal: út listopad 01 2022, 11:45    Předmět: Citovat

kolik jich tam zhruba je? už jsem pár různě po blešákách nakoupil, tak abych si s tím pak nemusel vodevřít vobchod Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ransom



Založen: Jul 19, 2020
Příspěvky: 1683
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: út listopad 01 2022, 15:25    Předmět: Citovat

Aktuálně... Nevím. možná deset. Plus nějaké štíty a rukojeti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Behemot
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 01, 2013
Příspěvky: 1685

PříspěvekZaslal: st listopad 02 2022, 11:24    Předmět: Citovat

jo to bych asi přežil

dá se to rozumně poslat, pokud bych k tomu chtěl i ty hnilíkový šíny ke svářečce?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Behemot
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 01, 2013
Příspěvky: 1685

PříspěvekZaslal: čt listopad 10 2022, 21:08    Předmět: Citovat

eště by se mi zrovna hodilo 12V trafíčko k zákazníkovi na SELV větrák do koupelny, tak 20 VA, bylo by tam takový? já mám zrovna samý 24, 30, 40 V a podobně
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
rudolf02



Založen: Sep 05, 2012
Příspěvky: 525
Bydliště: ústeckoorlicko

PříspěvekZaslal: so listopad 12 2022, 11:03    Předmět: Citovat

Musím Ransomovi poděkovat nejen za velmi dobré rady, ale i za předaný materiál pro mladé začínající bastlíře. Rozhodně bude velmi dobře využit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nabídka přístrojů, součástek a náhradních dílů Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund